Srečanje učencev OŠ Kuzma in VS Ratschendorf na gradu Cmurek

V torek, 4. 6. 2024, so se učenci in učenke 3. razreda OŠ Kuzma v sklopu čezmejnega sodelovanja Mura&Natura … se srečata z otroki z obeh bregov, srečali z učenci iz VS Ratschendorf iz Avstrije.

Na gradu Cmurek so imeli predstavitev knjige »Polšji moži (Pilihmandle)« in kratko predstavitev vsebine knjige v slovenščini in v nemščini. Sledila je delavnica, na kateri so po skupinah izdelali plakate. Učenci so bili tudi pogoščeni in so se z veseljem družili z vrstniki iz Avstrije ter tako širili svoje znanje nemščine. Mentorice in kustosinja gradu Cmurek je učencem grad tudi razkazala, nato pa smo se odpravili nazaj proti šoli. Vsak učenec je prejel v dar tudi predstavljeno knjigo v materinščini.

Učenci so bili zadovoljni, saj so skupaj z vrstniki iz Avstrije preživeli zelo zanimiv dan.

Mentorica čezmejnega sodelovanja na OŠ Kuzma, Irena Grašič Arnuš